Sekačky

Výběr odpovědné žací lišty její správné nastavení a agregace se správným traktorem má rozhodující vliv na kvalitu a ekonomiku sečení. Moderní žací lišty musí zaručovat dokonalé kopírování terénu (správné nastavení lišty vůči podloží), čistý a elastický skos, odpovídající výšku sečení a vlastní výkonnost. Tito činitelé mají rozhodující vliv na jakost produkovaného krmiva v zemědělských provozech. Novodobé technické řešení užité v žacích lištách značky PRONAR splňuje nejvyšší kritéria a proto i práce s nimi je snadnější. Žací lišty PRONAR projektoval a konstruoval kolektiv nejlepších konstruktérů.

V pohonech žacích lišt PRONAR jsou užity převodovky nejvyšší kvality a jakosti jako i samotná žací lišta Comer. Tyto lišty a převodovky jsou běžně u největších a nejprestižnějších výrobců žacích strojů na a po celém světě.

Centrální zavěšení zadní žací lišty vede k rovnoměrnému přítlaku na podloží. Třístupňový systém regulace odlehčovacích pružin garantuje nastavení optimálního přítlaku na podloží. Přechod z transportní do pracovní polohy se provádí snadno pomocí hydraulické pístnice. Velký rozsah vychýlení a sklonu lišty usnadňuje práci na nerovných až strmých terénech Lehká a přitom pevná konstrukce lišt je vyrobena z vysokojakostních materiálů

Diskové žací lišty s kondicionérem. Během práce lišty s kondicionérem se současně láme sklízený materiál a formuje do řádku. Lámací prsty na rotoru lamače rozvrstvují stébla zkosené píce a kovové shrnovače směřují protékající pokos do řádku, jehož šířka je stavitelná v rozmezí od 1.5 do 2.15 metrů. Průchod lamačem pozitivně působí na stébla rozrušením povrchové vrstvy, čímž se nezanedbatelně urychluje proces sušení. Kondicionér je poháněn bezprostředně s převodovky pohonu lišty pomocí duplex řetězu s pružinovým napínáním. Pružinové šponování zaručuje i při velkém náporu a průchodu materiálu, že je plynulý. Otáčky hřídele kondicionéru se pohybují okolo 800 ot/min. Samotné palce lamače, podvojné, odpružené, jsou spirálně umístěné. Intenzitu lámání lze regulovat pomocí přestavění táhla na krytu samotného kondicionéru.

 

Záznamy nebyly nalezeny...